Nemusíte to nijak dramatizovat :) Ale tak jako pečujeme o své zdraví, je dobré pečovat i o zdraví vybraného kamene. Jsou kamínky, které potřebují specifickou péči. Obecně ale platí, že minerál, který přijímá špatné vlivy a energii, je potřeba od těchto negativních věcí očistit.

Očista kamenů se provádí pod tekoucí vlažnou vodou či v misce s vodou několik hodin (ale vzhledem k tomu, že se v tomto případě jedná o šperky, jejichž součástí jsou i jiné komponenty než minerály, namáčení moc nedoporučuji). Šperky, kde se kámen kombinuje s chirurgickou ocelí (ta může po čase zmatnět), lze čistit (eko) mýdlovou vodou a poté utřít dosucha jemným hadříkem z mikrovlákna. V žádném případě nepoužívejte chemické přípavky!
 
Po očistě můžete zahájit nabíjení kamenů. To se různí podle druhu kamene a ve většině případů se doporučuje nabíjet spolu s křišťálem.

Každý kámen, stejně jako každý člověk, je jiný. Proto i on vyžaduje různé zacházení. Některé kameny se nabíjí na přímém slunci. Jiné za denního světla, ale přímé slunce jim nevyhovuje. A jsou i takové, které se mohou nabíjet pouze v noci, za působení měsíce, protože sluneční svit je znehodnocuje.

Kameny, které se mohou nabíjet pouze v noci:
Ametyst, Granát, Jaspis, Křemen, Labradorit, Lapis lazuli, Malachit, Měsíční kámen, Nefrit, Obsidián, Opál, Rodochrozit, Rubín, Růženín, Sodalit, Topaz.

Poznámka:
Nepsaným pravidlem při používání drahých kamenů je osobitost. Na kámen, který nosíte, byste neměli nechat sahat a působit jiného člověka, protože, jak již bylo řečeno, kameny mají schopnost vstřebávat energie z okolí a předávat je svému nositeli a ovlivňovat ho.