JAK O NÁRAMEK PEČOVAT

Tak jako pečujeme o své zdraví je potřeba pečovat i o zdraví vybraného kamene. Jsou kameny, které vyžadují specifickou péči, obecně ale platí, že kámen, který přijímá energii a špatné vlivy je potřeba čistit.

Očista kamenů se provádí pod tekoucí vlažnou vodou či v misce s vodou několik hodin (vzhledem k tomu ale, že se v tomto případě jedná o šperk a součástí náramku jsou i jiné komponenty než kámen, namáčení moc nedoporučuji). Náramky, kde se kámen kombinuje s chirurgickou ocelí (ta může po čase zmatnět), lze čistit (eko) mýdlovou vodou a poté utřít dosucha jemným hadříkem z mikrovlákna. V žádném případě nepoužívejte chemické přípravky!

Po očistě můžete zahájit nabíjení kamenů. To se různí podle druhu a ve většině případů se doporučuje nabíjet spolu s křišťálem.

Každý kámen, stejně jako každý člověk, je jiný a proto i on vyžaduje vždy něco jiného. Některé kameny se nabíjí na přímém slunci, jiné za denního světla, ale přímé slunce jim nevyhovuje a jsou i takové, které se mohou nabíjet pouze v noci, za působení měsíce, protože sluneční svit je znehodnocuje.

Kameny, které se mohou nabíjet pouze v noci:
Ametyst, Granát, Jaspis, Křemen, Labradorit, Lapis lazuli, Malachit, Měsíční kámen, Nefrit, Obsidián, Opál, Rodochrozit, Rubín, Růženín, Sodalit, Topaz.

Poznámka:
Nepsaným pravidlem při používání drahých kamenů je osobitost. Na kámen, který nosíte, byste neměli nechat sahat a působit jiného člověka, protože, jak již bylo řečeno, kameny mají schopnost vstřebávat energie z okolí a předávat je svému nositeli a ovlivňovat ho.