RŮŽENÍN je kamenem lásky, přátelství, krásy a uzdravování.

Růženín nás učí sebelásce, podporuje něžnost, přátelství a lásku k sobě samému i ostatním. Pomáhá projevovat city a vnímavost. Podporuje fantaziiinspiraci i tvořivost. Stimuluje naši sexualitu a smyslnost. Učí nás trpělivosti a dává nám sílu odpouštět. Odbourává strachzlost a pocity viny. Neutralizuje vliv nezdravého prostředí na náš organismus. Chrání před nočními můrami a podporuje klidný spánek.

Dětem pomáhá při strachu z tmy. Uklidňuje při smutkutraumatech a krizích. Dodává životní energii. Je symbolem Velké Matky, která spojuje Zemi a Vesmír. V průběhu těhotenství se doporučuje přikládat na břicho. Je skvělý i v mateřství, kdy upevňuje vztahy a důvěru. Doporučujeme umístit růženín na noční stolek, aby vám pomohl obnovit důvěru a zlepšit harmonii ve vztahu i v celé domácnosti.

Na poli zdraví působí při neurotických potížích, úzkostech, apatii i strachu. Podporuje léčbu ledvin, srdce, jater, plic, močových cest i dutin. Působí blahodárně na mužské pohlavní orgány i na mužskou plodnost. Je výborný při rekonvalescenci. Působí skvěle na pleť, pomáhá redukovat vrásky a podporuje regeneraci pokožky.

Je ideální pro předčasně narozené kojence a malé děti se srdeční slabostí. Překonává krizi středního věku.

Růženín je vhodným kamenem pro berany, býky a váhy.